I.S.R. Racing při úvodním podniku Blancpain GT Series Sprint Cupu v Misanu v Top 10

4. dubna 2017 – Úvodní závodní víkend sezóny I.S.R. Racingu, první podnik Blancpain GT Series Sprint Cupu, skončil umístěním v Top 10.

Před začátkem sezóny byla očekávání vysoká a český tým předvedl přesvědčivé výkony. Oba vozy mezi dvěma volnými tréninky zrychlily téměř o sekundu.

Posádka ve složení Filip Salaquarda a Clemens Schmid ve druhé části kvalifikace zajela čtvrtý nejrychlejší čas, necelé tři desetiny sekundy za nejlepším. Audi R8 LMS #75 ve velice vyrovnané třetí části kvalifikace zajelo čas 1:33,004 a to pro Salaquardu a Schmida znamenalo 15. místo na startovním roštu. Kevin Ceccon a Frank Stippler byli rovněž natěšení a třetí část kvalifikace jim unikla jen těsně, Audi R8 LMS #74 skončilo s nejlepším časem 1:33,312 sedmnácté.

Kvalifikační závod v sobotu večer byl atraktivní a plný událostí. Hned v úvodu došlo ke kolizi (video https://goo.gl/XaO29G) - způsobil ji jeden ze soupeřů, který do Audi přinesl zkušenosti z F1 – ve které bylo poškozeno hned několik vozů a mezi nimi i Audi R8 LMS I.S.R. Racingu. Vůz Kevina Ceccona byl poškozen na pravém předním rohu, ale tým využil vyvěšení červené vlajky a opravil jej v rekordním čase. To ale #74 stálo jedno kolo ztráty a veškeré naděje na lepší umístěním, než nakonec bylo 20. místo. Navzdory tomu, Frank Stippler ve svém stintu zajížděl skvělé časy.

Ve voze #75 závod rozjížděl Filip Salaquarda a i když se také připletl do incidentu v úvodu závodu, auto to přežilo bez poškození. Až do střídání zajížděl vyrovnané časy a také Clemens Schmid zajel skvěle, v posledních kolech získal několik pozic a cílem projel desátý.

Hlavní závod byl na programu v neděli a pro Stipplera s Cecconem byl opět těžký. Do závodu startoval Stippler a jel skvěle. Bohužel se to opět neprojevilo na umístění na předních příčkách výsledkové listiny. Po zastávce v boxech Ceccon bojoval o bodované pozice, ale několik dalších zastávek v boxech mu zabránily v dalším boji a odsoudily jej k 20. místu. V Audi R8 LMS #75 Schmid znovu odjel výborný stint a když vůz převzal Salaquarda, držel tempo a do cíle dojel na 15. místě. Penalizace průjezd boxovou uličkou mu ale nedovolil usilovat o body.

Igor Salaquarda – majitel I.S.R. Racingu
„Byl to náročnější víkend, než jsme očekávali, ale získali jsme první body do šampionátu a předvedli dobrý výkon, který se ovšem nepovedlo přetavit v umístění na předních příčkách výsledkové listiny. Máme skvělá auta a velice dobré piloty. Některé události nám nedovolily ukázat náš plný potenciál a bojovat o pozice, které se počítají do šampionátu. Časy v kvalifikaci, které zajeli Salaquarda a Schmid, a výkony Stipplera a Ceccona jsou skvělým signálem tohoto prvního podniku sezóny. Nyní už se soustředíme na další podnik, kde se budeme snažit vytěžit maximum z práce, kterou jsme odvedli v Misanu, a budeme doufat, že nějaká rádo by hvězda F1 svým hloupým manévrem nezpůsobí hromadnou havárii.“

Nový koncept Audi Sport spojuje svět profesionálního závodění, zákaznického závodění a výroby nejvýkonnějších modelů značky Audi s písmeny R a RS na začátku jejich názvu. S Audi Sport je spojené i exkluzivní vybavení autosalonu věnované motorsportu a speciálně vyškolený prodejní a servisní personál. Značka Audi má v ČR čtyři autorizované prodejní partnery Audi Sport, jsou jimi AUTO JAROV Kunratice, Auto I.S.R., TOP CENTRUM car a Auto Heller Ostrava. Propojení mezi motosportem a vrcholnými modely každé modelové řady Audi zdůrazňuje i motto Audi Sport, jímž je: „born on track, built for the road“ – zrozeno na závodním okruhu, postaveno pro silnice.