I.S.R. RACING MÍŘÍ DO BARCELONY, ABY ZAKONČIL SEZÓNU BLANCPAIN GT SERIES SPRINT CUPU DOBRÝM VÝSLEDKEM

28. září 2016 – I.S.R. Racing je připraven na poslední podnik letošní sezóny Blancpain GT Series Sprint Cupu, který se pojeden a okruhu nedaleko Barcelony. Měsíc po předchozím podniku se český tým představí v závěrečném dějství napínavé sezóny na rychlém a technickém okruhu v Katalánsku.

Marlon Stockinger a Franck Perera se budou střídat za volantem vozu #74, Frank Stippler a Filip Salaquarda pojedou s Audi R8 LMS se #75. Cílem je zakončit sezónu dobrým výsledkem, který by potvrdil růst, jenž I.S.R. Racing předváděl po celou svou druhou kompletní sezónu v téhle sérii. Český tým se bude snažit zaútočit na Top 5 v konečném hodnocení týmů Blancpain GT Series Sprint Cupu, v současné chvíli mu patří osmé místo a k naplnění cíle mu schází pouhých pět bodů.

Program závodního víkendu bude vměstnán pouze do dvou dnů. Dva volné tréninky jsou na programu v sobotu, první je určen pro „bronzové“ a „stříbrné“ piloty a pojede se v 10:15, druhý už bude otevřen všem jezdcům a začne v 10:55. Odpoledne pak bude následovat třídílná kvalifikace (Q1 od 15:30, Q2 od 15:52 a Q3 od 16:15). Oba závody se pojednou v neděli, kvalifikační závod od 9:15 a hlavní závod bude odstartován ve 12:00.

TV pokrytí v Evropě zajišťuje Motors TV, když Eurosport Bloomberg vysílají sestřih nejlepších okamžiků závodu. Eurosport Asia, Bloomberg a Fox Sport 3 budou vysílat sestřih nejdůležitějších momentů závodu v Asii. Live timing a live streaming s anglickým a francouzským komentářem bude k dispozici na www.blancpain-gt-series.com.

Igor SALAQUARDA – šéf týmu
„Míříme do Barcelony s cílem zakončit co nejlépe dlouhou sezónu, v níž jsme se účastnili i Blancpain GT Series Endurance Cupu. S Audi R8 LMS jsme se během sezóny postupně sžívali a víme, že nyní můžeme bojovat nejvyšší příčky. Poslední závody budou hodně těsné, všichni jezdci vytáhnou poslední trumfy a my se musíme soustředit na využití všech našich zkušeností, abychom sezónu zakončili dobrým výsledkem.“

Zpět k článkům