I.S.R. Racing předvedl při závodě Blancpain GT Series Sprint Cupu na Hungaroringu velký comeback

27. srpna – Závodní víkend I.S.R. Racingu na Hungaroringu při předposledním podniku Blancpain GT Series Sprint Cupu skončil v pozitivním duchu – 14. místem v hlavním závodě po velké stíhací jízdě, ve kterém si posádka polepšila o více než deset pozic.

 

Český tým vytěžil maximum ze všech příležitostí, které se posádce Audi R8 LMS #74 Kevin Ceccon (ITA) a Frank Stippler (GER) naskytly, ačkoli její závod byl komplikovanější, než bylo plánováno. Sesterský vůz #75 s posádkou Clemens Schmid (AUT) a Filip Salaquarda (CZE) kvůli technickým problémům v hlavním závodě nestartoval, i když se v trénincích na trati objevil.

 

Po volném tréninku zaměřeném na jemné doladění nastavení vozu Ceccon a Stippler zajeli v kvalifikaci čas 1:43,419, který stačil na 20. místo. V kvalifikačním závodě nedovolily úzký a zatáčkovitý okruh a souboje uprostřed pole pilotům I.S.R. Racingu vylepšit svou pozici a výsledkem bylo 26. místo.

 

I.S.R. Racing tak upřel své snažení na hlavní závod. Do závodu startoval Frank Stippler ze 13. řady a jel velice efektivně, zajel několik rychlých časů, které mu dovolily postupovat pořadím vzhůru, a ve správnou chvíli zamířil do boxů. Pro druhou část závodu se za volant Audi R8 LMS posadil Kevin Ceccon, dařilo se mu držet tempo svého partnera z posádky a cílem projel čtrnáctý, což znamená zlepšení a o skvělých 12. pozic.

 

Igor Salaquarda – majitel I.S.R. Racingu

„Víkend byl složitější, než jsme předpokládali, ale Kevin a Frank v hlavním závodě ukázali svou rychlost a vyzrálost. Bez jediné chyby a sebemenší kolize se soupeři získali spoustu míst, což na Hungaroringu, který zrovna nenabízí spoustu možností k předjíždění, není právě jednoduché. Ale oni to zvládli výborně.“

 

I.S.R. Racing se příště představí v závodě Blancpain GT Series Sprint Cupu 15.-17. září na Nürnburgringu.

Zpět k článkům