I.S.R. Racing v prestižní 24h ve Spa-Francorchamps v Top 10

30. července – Tolik očekávaná 24h ve Spa-Francorchamps potvrdila rychlost a konkurenceschopnost I.S.R, Racingu, který s vozem #76 s oficiální podporou Audi Sportu a posádkou Pierre Kaffer (GER), Frank Stippler (GER a Kelvin van der Linde (RSA) obsadila 9. místo v absolutním pořadí.

 

Vedle Audi R8 LMS #76 I.S.R. Racing na slavném okruhu v Ardenách nasadil také #75 s posádkou Filipe Albuquerque (POR), Filip Salaquarda (CZE) a Clemens Schmid (AUT). Obě posádky navzdory proměnlivému počasí během prvních dvou dnů závodního víkendu potvrdily skvělý cit pro okruh a motivovanost českého týmu proměnily ve velice dobré výsledky. Pop prvním volném tréninku, kde se tým soustředil na co nejlepší nastavení, zazářily oba vozy v předkvalifikaci - #75 zajelo čtvrtý nejlepší čas těsně následované #76 na pátém místě se ztrátou několika setin na sesterský vůz.

 

Vysoká úroveň konkurentů a neuvěřitelně malé rozestupy nezabránily I.S.R. Racingu, aby ve stejném stylu pokračoval ve čtvrtek večer v kvalifikaci při západu slunce a v noci. Oba vozy českého týmu skončily do 20. místa a zajistily si účast v pátečním Super polu. Obě posádky zajely svá nejrychlejší kola v první části kvalifikace, kde prvních 36 vozů v pořadí dělila pouhá sekunda. Audi #75 zajelo skvělý čas 2:18,977 a obsadilo 11. místo, vůz #76 byl dvanáctý s časem 2:19,003.

 

Po té, co byl v pátečním warm upu dlouho na čele, nastoupil s #75 do Super polu Clemens Schmid. Připsal si devátý nejlepší čas (2:18,047) a zajistil posádce start z páté řady. Kelvin vad der Linde s #76 zajel 2:18,164 a patřilo mu 12. místo.

 

Závod byl jako vždy velice napínavý a většina byla odjeta na suché trati. Za volantem Audi R8 LMS #75 seděl při startu Filipe Albuquerque, jel velice efektivně a držel skvělé tempo. Clemens Schmid následně udržel rychlost a zajel několik opravdu rychlých kol. Během páté hodiny závodu, kdy byl za volantem Filip Salaquarda, vyjel v zatáčce Blanchimont mimo trať, přívody vzduchu k chladičům byly ucpány spoustou trávy, motor se začal přehřívat a to znamenalo předčasný konec.

 

Druhé Audi R8 LMS #76 nasazené I.S.R. Racingem a jedoucí s oficiální podporou Audi Sportu tak zůstalo jediným zástupcem týmu v závodě. Skvělá strategie a výborné výkony pilotů dovolily posádce získat několik pozic, vytěžit z klíčových momentů závodu nedopustit se jediné chyby při neutralizačních fázích nebo nočním dešti. Po 19 hodinách závodu bylo #76 na 9. místě s velkým odstupem na své soupeře a na stejném místě Pierre Kaffer dovezl vůz do cíle.

 

Igor Salaquarda – majitel I.S.R. Racingu

„Byl to intenzivní závod, úroveň našich soupeřů je vysoká a na chyby není prostor. Proto jsem velice spokojení, že jsme za těchto okolností skončili v Top 10, stejně jako loni. Jsme pochopitelně zklamaní z brzkého odstoupení Filipeho, Filipa a Clemense, jejich rychlost byla výtečná a jsem si jistý, že by bojovali o přední příčky. Dokončit závod s vozem oficiálně podporovaným Audi Sportem je pro tým opravdu prestižní výsledek. Pierre, Frank a Kelvin byli za volantem velice efektivní a s přehledem zvládli všechny fáze závodu. Jsme velice hrdí, že jsme mohli přispět ke skvělému víkendu automobilky z Ingolstadtu, která získala své první vítězství od roku 2014.“

 

I.S.R. Racing si nyní dá letní přestávku a na trať se jeho vozy vrátí při posledním podniku Blancpain GT Series Endurance Cupu 15.-17. září na Nürburgringu.

Zpět k článkům