Albuquerque, Salaquarda a Schmid získali pro I.S.R. Racing sedmé místo po napínavé stíhací jízdě v Le Castellet

25. června – I.S.R. Racing získal v 1000 km závodě na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet, třetím podniku Blancpain GT Series Endurance Cupu, výborné 7. místo.

Český tým nastoupil ke klasickému francouzskému závodu plný motivace a povedlo se mu ji proměnit v body do šampionátu. S ohledem na 24h ve Spa-Francorchamps I.S.R. Racing představil i nové jezdecké složení: Filip Salaquarda (CZE) a Clemens Schmid (AUT) se za volantem Audi R8 LMS #75 střídali s Filipem Albuquerquem (POR). Vůz #76 s oficiální podporou Audi Sportu pilotovala posádka Fran Stippler (GER), Jamie Green (GBR) a Kelvin van der Linde (RSA).

Od volných tréninků bylo jasné, že kvůli velké vyrovnanosti mezi nejrychlejšími posádkami bude jedinou cestou k dobrému výsledku pouze bezproblémový závod. Audi R8 LMS #75 v kvalifikaci zajelo čas 1:57,551, což stačilo na 28. místo a start ze 14. řady. Továrnou podporovaný vůz #76 byl jen o pár setin sekundy pomalejší, čas 1:57,599 znamenal 29. místo.

Závod byl zajímavý a napínavý už jen tím, že se startovalo v sobotu pozdě odpoledne a cíl byl o půlnoci. Ve voze #75 startoval Filipe Albuquerque a hned od začátku mu auto sedlo, což potvrdil získáním několika pozic před tím, než auto předal Clemensi Schmidovi. Ten při západu slunce pokračoval v podobném tempu a před koncem svého stitnu se posunul do Top 10. V závěrečné noční části závodu Audi R8 LMS pilotoval Filip Salaquarda a i on udržel koncentraci a rychlé tempo svých kolegů z posádky a neuvěřitelném postupu o 21 míst přivezl auto do cíle na 7. místě.

To závod #76 byl mnohem zamotanější, když jejich postup výsledkovou listinou vzhůru zkomplikovala penalizace během třetí hodiny závodu. Konkurenceschopnost posádky a vozu byla potvrzena výkonem na trati. Do závodu startoval Frank Stippler a začal postupovat vpřed stejně jako sesterský vůz I.S.R. Racingu. V prostřední části závodu se za volant posadil Jamie Green a navzdory pár incidentům, které jej zpomalily, hájil svou pozici dobře. Kelvin van der Linde pak závod uzavřel postupem o několik dalších míst a v cíli byl klasifikován 13.

Igor Salaquarda – majitel I.S.R. Racingu

„Byl to hodně napínavý závod. Věděli jsem, že kvůli startovním pozicím bude strategie velice důležitá a celý tým odvedl fantastickou práci jak na trati, tak v boxech. Postup o více než 20 míst je naprosto skvělý výsledek, který opět potvrdil konkurenceschopnost a spolehlivost Audi R8 LMS. Je to skvělý výkon a posílil naše sebevědomí před nadcházejícím podnikem ve Spa-Francorchamps. Jeli jsme naplno od startu až do cíle a je nám líto, že #76 nedosáhlo na výsledek, jaký si zasloužilo.“

I.S.R. Racing se na trať vrátí 27.-30. července při 24h ve Spa-Francorchamps, nejočekávanějším závodě sezóny.